WordCamp Polska 2015 – WordPress w najlepszej odsłonie

W poprzedni weekend wybrałam się na ogólnopolską konferencje o WordPressie – WordCamp Polska 2015. Wprowadzenie do WordPressa mam już za sobą, byłam wcześniej na kilku lubelskich WordUpach. Chciałam dowiedzieć się czegoś więcej o platformie z której korzysta mój blog. Z początku obawiałam się, że nie zrozumiem wszystkich technicznych aspektów, ale na szczęście moje obawy się nie potwierdziły.

Organizacja

Była doskonała! Centrum Kongresowe ICE Kraków zrobiło na mnie duże wrażenie. Jedna, przestronna sala na niektórych wykładach była podzielona na dwie mniejsze. Obraz z dwóch projektorów był na tyle wyraźny, że nie miałam problemów z odczytywaniem większości tekstu nawet z ostatniego rzędu. Dla uczestników udostępniono szatnię, kawę, herbatę i przekąski, warunki były bardzo komfortowe.

Wykłady

Większość przypadła mi do gustu, do kilku miałam zastrzeżenia. Bardzo dobrze czułam się na prezentacji o bezpieczeństwie Mateusza Piaszczaka – konkretny atak przeprowadzony na żywo. Ewa Karaszkiewicz przypomniała mi o konieczności testowania bloga na smarftonie wytykając błędy znanym blogerom. Po nieznanym terenie poprawiania konwersji oprowadził Marcin Kosedowski, który urzekł mnie sposobem prowadzenia wykładu. Jak mało wiem o WordPressie uświadomił Tomasz Dziuda mówiąc o REST API, nie podejrzewałam, że WordPress go jeszcze nie ma :). Brak znajomości PHP nie był przeszkodą w zrozumieniu wykładu, było dużo przykładów przystępnie omówionych. Izabela Karkocha reprezentowała moje rodzinne miasto i przybliżyła jak to w praktyce wygląda kiedy budując swoją własną markę liczysz na wolnych strzelców. W mojej pamięci ślad pozostawił też Tomasz Lach – zainspirował do dalszej pracy nad blogiem. Zwróciłam też uwagę na kilka ciekawych case study m. in. Piotra Potrebki o stronie MEN.

Wrażenia po WordCamp Polska 2015

Całość była doskonale zaplanowana i zorganizowana. Organizatorzy zadbali o dobrą zabawę również na Middle Party w sobotę i nieformalnym After Party w niedzielę. Społeczność WordPressa wydaje się być bardzo otwarta, mimo niewielkiego doświadczenia nie czułam się wyobcowana. Zdecydowanie wzięłabym udział w tym wydarzeniu ponownie. Czekam z niecierpliwością na kolejną edycję.

 

WordCamp Polska - oprawa graficzna
Oprawa graficzna skradła moje serce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *