Confitura 2016

W tym roku odbyła się jubileuszowa 10 edycja Confitury. Konferencję mogę szczerze polecić każdemu kto chce być na bieżąco z technologiami związanymi z JVM. Wykłady były na bardzo dobrym poziomie. Jak co roku poznałam kilka nowych osób i spotkałam znajomych, z którymi widuję się tylko na branżowych konferencjach. Luźna atmosfera pozwoliła na rozmowę z prelegentami.

Read More

PJUG Kraków – Java 9 i JUnit 5

Na kolejnym meetupie Polish Java User Group w Krakowie same nowości – Java 9 i JUnit 5. Coraz więcej wiadomo o Javie 9 – tym razem można było zobaczyć przykłady kodu korzystającego z JDK 9 Early Access Release. Na drugim wykładzie dowiedziałam się jak będzie wyglądała nachodząca wersja jednej z najpopularniejszych bibliotek do testowania – JUnit.

Read More

Jak dodać Mavena do istniejącego projektu

W tym wpisie pokażę jak dodać Mavena do istniejącego projektu w kilku prostych krokach. Przykład będzie opierał się o projekt KiMage, którego źródła znajdziesz na GitHubie. Wykorzystam również środowisko IntelliJ IDEA 15.0.4.

Read More

Maven – projekt z wieloma modułami

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, kiedy projekt zaczyna przybierać w rozmiarach warto zastanowić się nad wydzieleniem modułów Mavena. Jeśli rozpoczynając projekt wiemy, że nie będzie mały, moduły dobrze jest wydzielić do razu. Moduły w Mavenie organizują projekt w logicznie powiązane części. Dzięki temu struktura jest przejrzysta, a kod łatwiejszy w utrzymaniu.

Read More

Tomcat Embedded – pierwsze kroki z aplikacją webową

Ania Skulimowska

21 października 2015

Java

1 Comment

Co zrobić żeby uruchomić aplikację napisaną w Javie na serwerze? Najlepiej zacząć od czegoś prostego. Zwykle nie potrzebujemy od razu wszystkich funkcji jakie udostępnia pełny serwer aplikacji. Polecam rozpocząć od kontenera serwletów, który jest częścią serwera aplikacji. Wybierając wbudowaną wersję oszczędzamy czas na pobieraniu i instalacji kontenera. Polecam zacząć od Tomcat Embedded.

Read More

Maven dla początkujących – jak zbudować projekt

Ania Skulimowska

1 października 2015

Java

4 komentarze

Maven to jedno z popularniejszych narzędzi automatyzujących proces budowania aplikacji napisanych w Javie. Służy między innymi do zarządzania projektem i dołączonymi bibliotekami. Szczególnie dla początkujących Maven może wydawać się skomplikowany. Narzędzie jest bardzo rozbudowane, dlatego przedstawię krok po kroku jak rozpocząć z nim pracę wykorzystując środowisko IntelliJ IDEA (w wersji 14.1.5) i omówię podstawowe funkcjonalności z których najczęściej […]

Read More